Що необхідно враховувати при виборі ноутбука

Наше століття часто називають століттям інформації, і в цьому є чимала частка істини. На інформації можна побудувати бізнес, з її допомогою можна домогтися успіху, а можна і потерпіти поразку через її відсутність. Тому багато хто з нас прагнуть зробити важливу для себе інформацію доступною в будь-якому місці і в будь-який час. Більшою мірою це стосується робочих матеріалів, до яких раніше доступ можна було отримати лише зі стаціонарного комп'ютера в офісі. Сьогодні саме поняття «робочий комп'ютер» йде в минуле. Все більше людей і в офісі і вдома працюють на одній машині - ноутбуці або, як його називають на англійський манер, лептопі. Але якщо п'ять-сім років тому слово «ноутбук» було вичерпної характеристикою будь-якого мобільного комп'ютера, то зараз лептопи діляться на категорії, відповідні сегментах ринку і областям застосування: бюджетні ноутбуки, середній клас, мультимедійні ноутбуки, корпоративні пристрої, планшетні лептопи, субноутбуки і нетбуки . Потреби і стиль використання пристроїв для всіх різні, але в цьому огляді ми спробуємо знайти оптимальний набір техніки в залежності від робочої необхідності та особистих уподобань.

В офісі та вдома
Якщо ваші звичайні переміщення обмежуються поїздками з дому на роботу і назад, то в цій ситуації рекомендую звернути увагу на лептопи корпоративного класу з діагоналлю екрана 15,4 дюйма, а тим, хто не боїться піднімати тяжкості, можна задуматися і про 17-дюймовому ноутбуці. Такі лептопи забезпечують комфортні умови для довгої роботи в приміщенні. Основних позитивних моментів два - просторий дисплей і зручна клавіатура. Останнє особливо важливо, якщо вам часто доводиться спілкуватися за допомогою електронної пошти або набирати довгі тексти. Крім того, корпоративні ноутбуки мають непогану продуктивність - на них можна виконувати різні «важкі» програми: ігри, складні обчислення, дивитися фільми в HD-якості і т.п. При використанні вдома і на роботі така машина виходить самодостатньою - відпадає необхідність в стаціонарному ПК (якщо, звичайно, ви не фанат нових динамічних ігор на зразок Crysis або Stalker).

 У нечисленному сімействі корпоративних ноутбуків з великими 17-дюймовими екранами варто виділити модель Hewlett-Packard Compaq 8710. При невеликій ціні вона оснащена цілком солідної начинкою, включаючи цілих шість USB-портів для підключення всіляких периферійних пристроїв. Зверніть увагу на клавіатуру: велика ширина дозволила розробникам додати праворуч від основної її частини додатковий цифровий блок. Великий дисплей буде корисний як в роботі, так і на дозвіллі: погодьтеся, дивитися на ньому фільми набагато приємніше, ніж на стандартних невеликих дисплеях. Ще один аргумент за організацію мобільного кіноклубу - можливість установки оптичного приводу Blu-ray для відтворення дисків з фільмами високого дозволу. Єдиний мінус - час автономної роботи не більше двох годин.

Лептопи для ділових людей від IBM довгий час вважалися сучасною класикою. Навіть після того як компанія продала виробництво ноутбуків під брендом ThinkPad китайської Lenovo, вона продовжує випускати досить цікаві моделі. Останнім корпоративним ноутбуком в цій лінійці став ThinkPad T61. Його відрізняє зручна клавіатура - за моїми суб'єктивними відчуттями, їй просто немає рівних серед ноутбуків всіх класів і розцінок. Японці з Toshiba внесли свою відчутну лепту в сегмент продуктивних бізнес-лептопів в вигляді моделі Tecra S5-13D. Цей ноутбук всього на півкілограма легше Compaq 8710 і відрізняється від останнього, зокрема, жорстким диском більшої місткості. Як і всі ноутбуки такого класу, Tecra S5-13D виконаний в строгому стилі з переважанням чорних і сірих тонів. Ця машина показує дуже непогані результати в тестах і реальних ресурсномістких додатках, тому її можна порадити тим, чия робота пов'язана з тривимірною графікою, а також любителям комп'ютерних ігор.

  
Рідкісні поїздки
Коли відрядження випадають рідко, але все ж є необхідність мати під рукою робочий інструмент, варто задуматися про покупку ноутбука корпоративного або середнього класу з діагоналлю екрана 13-14 дюймів. Це золота середина між важкуватими повноформатним лептопами і субноутбуками з маленькими дисплеями. Такі пристрої важать близько двох кілограмів і при відсутності спеціального кейса легко поміщаються в дорожню сумку або рюкзак. Позитивною стороною невеликого екрану є не тільки зменшення загального розміру і ваги лептопа, а й збільшення часу автономної роботи. Якщо це важливо для вас, не забувайте також про можливості купити додаткову батарею.

Тим, хто має справу з важливою інформацією, напевно припаде до смаку невеликий і легкий 13,3-дюймовий Lifebook S6410 від Fujitsu Siemens. Його можливості дозволяють захистити дані і від несанкціонованого доступу, і від зовнішніх механічних впливів - простіше кажучи, від тряски і ударів. Виробник також забезпечив ноутбук 3G-модулем, в який можна вставити SIM-карту будь-якого оператора мобільного зв'язку третього покоління і виходити в інтернет практично з будь-якої точки. Ще одна цікава особливість «Лайфбука» - можливість підключення док-станції, яка розширює набір інтерфейсів, дозволяючи, наприклад, підключати пристрої з застарілими роз'ємами COM і LPT.


Слід звернути увагу і на планшетні лептопи - їх дисплей може повертатися навколо вертикальної осі і лягати на клавіатуру тильною частиною, перетворюючи пристрій на велику панель з сенсорним управлінням. Як приклад «планшетника» можна привести недорогий, але продуктивний Compaq 2710p від HP. Для частих поїздок він не дуже підходить через чималої ваги, але, якщо ви їздите час від часу, цілком може стати в нагоді. Хоча ноутбук і призначений в основному для роботи стилусом в режимі планшета, його клавіатура гідна усіляких похвал за зручність клавіш і наявність підсвічування для роботи в темних приміщеннях. Маленький недолік - в даній моделі немає оптичного приводу (пристрої для читання CD / DVD).

Дорогим і стильним вирішенням питання поновлення технопарку може стати 13,3-дюймовий VAIO VGN-SZ7RXN від Sony. Це далеко не єдиний лептоп такого рівня у даній компанії (можна також звернути увагу на лінійки з індексами SZ і TZ). Незважаючи на дорожнечу SZ7RXN, користувач отримає солідну для таких габаритів продуктивність, а головне - відмінну батарею. Перевірено: при середньому навантаженні на систему ноутбук пропрацює в автономному режимі понад чотири години. І, звичайно, не можна не згадати про гучному дітище компанії Apple - ультратонкому ноутбуці MacBook Air. На презентації глава компанії Стів Джобс вийняв Air зі стандартного конверта для корпоративної пошти - товщина ноутбука менше двох сантиметрів, так що він легко поміститься в відділення для паперів будь-сумки. Якщо дивитися на речі об'єктивно, MacBook Air - річ статусна, а через це страждає функціональність. Лептоп не обладнано оптичним приводом, процес зарядки акумулятора займає вісім-десять годин, правда, і час автономної роботи чимале - майже шість годин.


Постійні роз'їзди
Робота багатьох співробітників (від простих менеджерів до «топів») сьогодні часто вимагає їх присутності в самих різних місцях. Така «кочове життя» виставляє серйозні вимоги до техніки, необхідної для роботи. Основні з них - невеликі розміри і вагу і як можна більш довгий час автономної роботи. З іншого боку, вдома або в офісі ноутбук з діагоналлю екрана менше 12 дюймів навряд чи буде корисний. І тут є два рішення: при достатній продуктивності лептопа до нього можна просто підключати зовнішній монітор; але якщо вдома або на робочому місці потрібна велика продуктивність, має сенс задуматися про стаціонарному комп'ютері або додатковому ноутбуці корпоративного класу. Таким чином, ми умовно розділимо лептопи, які підходять для роботи при частих роз'їздах, на дві частини: потужні, які можна використовувати з зовнішнім монітором, і ті, що призначені виключно для нескладних завдань поза роботою.

Як вельми вдалий приклад субноутбука можна привести Asus U2E. Це представник «чоловічий» ділової лінійки виробника, в оформленні якого використано багато шкіри і металу. Важить ноутбук всього 1,25 кг при діагоналі екрану 11,1 дюйма. У ньому встановлений двоядерний процесор, як у стандартних повноформатних лептопів, тому його продуктивності достатньо і для офісних додатків, і для більш вимогливих до ресурсів програм. Стандартної батареї вистачить тільки на дві години роботи, але в комплекті є ще одна, посилена, що забезпечує додаткові чотири години функціонування машини.

Так звані нетбуки відрізняють низька ціна, малу вагу, тривалий час роботи і невисока продуктивність. Нетбуки нового покоління тільки виходять на ринок, і варто, мабуть, виділити дві моделі, які з'являться в магазинах найближчим часом: Asus Eee PC 901 і MSI Wind. Вони практично ідентичні по продуктивності, оскільки побудовані на базі однієї платформи - Intel Centrino Atom, вона вважається на даний момент найкращою серед мобільних рішень такого класу. Eee PC 901 забезпечений дисплеєм діагоналлю 8,9 дюйма, а Wind - 10 дюймів. Eee PC 901 може пропрацювати в режимі мінімального енергоспоживання (набір або читання тексту) до восьми годин, MSI Wind - дещо менше. Звичайно, за низьку ціну і солідне час роботи від батареї доводиться платити зниженням продуктивності. Нетбуки призначені виключно для нескладних завдань: робота в офісних додатках, веб-серфінг, електронна пошта, фільми і т. П. Крім того, в них відсутні оптичні приводи - їх просто нікуди ставити. Зате в пару до такого пристрою можна купити повноформатний лептоп для дому та офісу, при цьому навіть заощадивши гроші.

Підписуйтесь на новини та акції
Будьте в курсі всіх подій