Який телевізор купити?

Перед покупкою важливо визначитися, де буде стояти телевізор, яку апаратуру до нього підключать, і чи є у вас доступ до цифрового ТБ
Бажано заздалегідь вибрати місце для електронного «друга сім'ї», якщо, звичайно, він не буде кочувати з однієї кімнати в іншу (буває і так). Виходячи з цих передумов можна приблизно визначитися з тим, який вибрати телевізор для дому.

Діагональ
Напевно ви вже застовпили в кімнаті місце для нового телевізора. Тепер залишається підібрати апарат з відповідними габаритами. При виборі розміру потрібно брати до уваги передбачуване відстань до глядача. Для варіанту зі стандартним співвідношенням сторін 4: 3 розмір діагоналі дорівнює дистанції від телевізора до очей, поділеної на 3 або 5. Для цифрової же моделі з екраном 16: 9 довжину зазначеного проміжку потрібно ділити на 2,5 або 3.

Телевізор з кінескопом
Перевагами таких моделей є низька ціна (від 2500 рублів) і велика довговічність. Мінуси: якість зображення середнє, мерехтлива картинка, великий корпус і чималу вагу.

LCD телевізор
Рідкокристалічні моделі користуються зараз величезним попитом. І недарма, адже їх позитивні сторони очевидні: стабільне чітке зображення, відсутність мерехтіння, мале енергоспоживання, невелика вага і високий ресурс роботи екрану - понад 6 тисяч годин. Мінус: всі глядачі повинні компактно розташовуватися перед телевізором, так як якість картинки змінюється в міру збільшення кута зору. Крім того, з часом окремі пікселі можуть пропадати. LCD телевізори сьогодні продається в багатьох інтернет-магазинах, наприклад, телевізори в Гомелі (Білорусь) можна придбати на areal.by.

плазма
Традиційно плазмовий телевізор є головним компонентом домашнього кінотеатру. Плюси: відмінно передає півтони і контрастні переходи, величезна кількість відтворюваних кольорів, сприйняття картинки (на відміну від LCD) однаково під будь-яким кутом, плавна зміна кадрів. Головний недолік плазмової панелі - вкрай висока ціна. Час від часу у таких дисплеїв спостерігається невелике спотворення квітів і поява битих пікселів.

Частота кадрів
Якщо не брати до уваги кінескопні моделі з частотою розгортки в 50 Гц, у більшості сучасних телевізорів цей параметр коливається від 100 до 120 Гц. Чим вище частота, тим реалістичніше буде виглядати зображення.

звук
З технічних причин по-справжньому гарне звучання може бути лише біля телевізорів з діагоналлю від 25 "і частотою розгортки від 100 Гц включно. Якщо ви плануєте обладнати домашній кінотеатр, наявність стереозвуку в форматі Dolby є обов'язковим. Добре, якщо є можливість в якості демонстрації подивитися на DVD фільм, який ви добре знаєте і можете оцінити наявність або відсутність спотворення звуку.

якість картинки
Як правило, магазин телевізорів розташовується в напівпідвальному або просто затемненому приміщенні. Однак, екран, що радує прекрасним зображенням в темряві, при сонячному світлі або при штучному освітленні може повністю поблекнуть. Іноді продавці йдуть на хитрість, виставляючи мінімальну яскравість у нових телевізорів і найбільшу - у залежалих моделей.

Головний критерій - якість зображення після натискання на пульті кнопки Standard. Спробуйте пограти яскравістю, кольоровістю і контрастом від 0 до максимуму і навпаки. І ви відразу побачите характеристики того чи іншого телевізора своїми очима. Відповідно, ви не піддастеся на барвисту рекламу з вуст продавця, і самі зрозумієте, як вибрати телевізор для дому.

Підписуйтесь на новини та акції
Будьте в курсі всіх подій